26 marca, 2018

Jak zrobić dobre zdjęcie (selfie)!?


Hej!

Nie jestem ekspertem od robienia zdjęć, ale skoro już je sobie strzelam to dobrze by było postarać się robić je dobrze. Zainspirowana wskazówkami od Petera Hurley (doświadczonego amerykańskiego fotografa) postanowiłam podzielić się nimi z Wami, tym bardziej, że stosuję je już od jakiegoś czasu. Trzy proste wskazówki, które zmienią wygląd Waszego selfie na bardziej atrakcyjny. Zapraszam…..

Zwracamy uwagę na:SZCZĘKĘ. Chodzi tutaj o nie chowanie części żuchwy do siebie (nie całkowicie ustawiać się przodem), a pokazanie twarzy delikatnie z profilu. Zależy nam na stworzeniu ostrego cienia aby wyostrzyć wyrazistość linii żuchwy. Nie śmiejemy się, ponieważ wtedy automatycznie odchylamy głowę do tyłu i zanika nam wyraźna linia szczęki w efekcie tworzy się podwójny podbródek. (fotka po lewej).RĘCE. Chodzi o świadome ułożenie rąk aby wyszczuplić optycznie sylwetkę. Najczęściej kładziemy ręce na biodrach co optycznie powiększa nas trzykrotnie (fotka po lewej). Lepiej będzie opuścić ręce, a jeszcze lepiej delikatnie odchylić ramiona do tyłu. Wyobrażamy sobie, że trzymamy przed sobą długi kij w rękach, łokcie ugięte i przyklejone blisko ciała i dłonie zwrócone do góry rozsuwamy na boki. Oczywiście tych rąk nie będzie widać na zdjęciu, bo mowa jest o zdjęciach portretowych, ale dzięki takiemu ułożeniu będziemy lepiej, smuklej wyglądać na fotce. Jeżeli robicie sobie zdjęcie same, wyobrażacie sobie, że w „wolnej” ręce coś trzymacie i uginacie łokieć pod kątem 90 stopni delikatnie odchylając ramię do tyłu (fotka po prawej). Z kolei przy robieniu zdjęć całej sylwetki należy delikatnie zrobić „twist”, czyli przekręcić jedną rękę przyklejoną do ciała do tyłu.  
MRUŻENIE OCZU. Kiedy strzelamy sobie fotkę lub ktoś nas fotografuje, nieświadomie otwieramy szeroko oczy. Często przyczyną jest mocne światło lub słońce. Dobrze jest wtedy przymrużyć oczy, ale nie za mocno, bo nie chcemy mieć „skośnych” oczu, ale robimy to delikatnie. Najlepiej różnicę widzicie to na zdjęciu po prawej.Na Instagramie często można znaleźć zdjęcia zrobione z góry lub z przodu i niekoniecznie wyglądają one ciekawie. Może te trzy wskazówki będą dla Was w jakiś sposób pomocne. 

Dajcie znać koniecznie co o tym sądzicie.

Zachęcam wpaść na kanał Peter’a, gdzie świetnie wyjaśnia i przedstawia sposób w jaki można zrobić świetne zdjęcie. Link TUTAJDo kolejnego, Iza * Wszystkie opinie bazuję na własnych doświadczeniach i nie są sponsorowane
 * Post powstał zaispirowany filmami Peter HurleyJeśli macie ochotę, to zapraszam też na: FacebookInstagram

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Thank you for your comment, I really appreciate you taking your time!