25 czerwca, 2018

Kat Von D Lock It wcale nie jest takim dobrym podkładem- moja recenzja i porównanie do Estee Lauder Double Wear!


Witajcie!

Wiem, że chwaliłam podkład Kat von D Lock It jako ulubieniec zeszłego roku, ale zmieniłam zdanie i postanowiłam porównać go do mojego kultowego podkładu Estee Lauder Double Wear. Ciekawa dlaczego….
KAT VON D LOCK IT
ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR
Cena
155,00zł ;£27,00
185,00 zł; £33,50
Pojemność
30 ml
30 ml
Ilość dostępnych kolorów
31/31
19/ 50 w UK
Konsystencja
Bardziej gęsta
Bardziej lejąca
Krycie
Słabsze od Estee Lauder
Pełne mocne krycie
Efekt na skórze
Wchodzi w pory, robi dziwne plamy, podkreśla suche skórki; efekt spotęgowany po przypudrowaniu. Robi „ciastko” na skórze.
Nie wchodzi w pory, ale może zastygać w postaci plam jeżeli dosyć sprawnie nie zostanie nałożony; wyrównuje koloryt skóry i mocno kryje.
Efekt po aplikacji
Czuć ciągłe uczucie lepkości
Zastyga na tzw. „mur – beton” już przed przypudrowaniem
Opakowanie
Elegancka pompka
Nakrętka z dużą dziura ;)
Moje kolory
1W1 BONE
LIGHT WARM 43
ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR 

Producent 
"Estee Lauder zapewnia „długotrwały podkład, przez 15 godzin zapewnia świeży i naturalny wygląd, bez względu na pogodę i twoją aktywność. Nie zmienia koloru, nie zostawia smug i śladów na ubraniu”. Średnie dające się budować krycie; półmatowe wykończenie."


Moje wrażenia

Trzeba uważać przy wydobywaniu podkładu z uwagi na tą dużą dziurę. Niewielka ilość wystarczy i trzeba dosyć szybko z nim pracować, ponieważ zastyga na twarzy momentalnie. Dodatkowo konturowanie „na mokro” nie sprawdzi się, ponieważ przy rozcieraniu robią się dziury i ścieramy podkład z tych miejsc.  Dodatkowa uwaga: wśród moich korektorów jedynie Maybelline Instant Anti- Age Eraser Eye concealer ładnie stapia się z tym podkładem. Pozostałe robiły zawsze brzydkie widoczne granice. (często przy podkładach mocno zastygających trzeba uważać przy doborze korektorów). Wykończenie jest matowe, ale nie płaskie, tylko delikatnie satynowe, rozświetlone.  Buzia jest rozpromieniona, mat utrzymuje się do 8 godzin. Cera wygląda promieniście nawet do 14 godzin (tak, bywało, że tyle godzin miałam go na twarzy) i przy nadmiarze sebum wystarczy go ściągnąć matującymi papierkami i dalej wyglądamy pięknie.  

KAT VON D LOCK IT

Producent
"Kat von D zapewnia mocne i długotrwałe krycie; „ultra kryjący płynny podkład Lock-it jest tajną bronią w walce o perfekcyjną cerę bez niedoskonałości”.


Moje wrażenia
Po nałożeniu podkładu miałam ochotę od razu go zmyć, ale chciałam go sobie „przypomnieć”, ponieważ w ubiegłym roku zaliczyłam go do ulubieńców. Nie wiem dlaczego zmieniłam zdanie, czy naprawdę nie widziałam jak wygląda na twarzy a może bardzo mocno chciałam żeby się sprawdził. Podkład zbierał się w zmarszczkach i w porach zaraz po aplikacji a puder dodatkowo wszsytko to podkreślił. Jednak róż, bronzer czy rozświetlacz dobrze się rozprowadza i rozciera. Matu długo nie utrzymuje (do 3 godzin) i brzydko sciera się z buzi.
W każdym razie teraz najchętniej wrzucam ten podkład do bubli, ale z uwagi na to, że szkoda wyrzucić (bo drogi w sumie) to mieszam go z innymi i w ten sposób zużywam.Podsumowując porównanie dzisiejszych bohaterów to zdecydowanie wygrywa Estee Lauder Double Wear, któremu nigdy nie poświęciłam oddzielnego wpisu mimo, że jest ze mną od 4 lat. ;) Jeżeli Wasza cera jest mieszana w kierunku tłustej to Estee Lauder wygrywa bezapelacyjnie.


Która z Was ma podobne zdanie? A może któraś nabrała ochoty na Estee Lauder? ;)


 Buziaki


Iza*Wszystkie opinie bazuję na własnych doświadczeniach i nie są sponsorowane
Jeśli macie ochotę, to zapraszam też na: FacebookInstagram

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Thank you for your comment, I really appreciate you taking your time!